Konopí pomáhá seniorům zbavit se nadměrného užívání léků

“Skoro každý člověk starší 65 let má svůj seznam léků který užívá na předpis svého lékaře. A velmi často ty léky přinášejí s sebou nežádoucí účinky které jsou často horší než příznaky nemoci kterou lékem údajně léčíte” říká Steve DeAngelo – zakladatel a provozovatel nejznámějšího konopného léčebného centra v Kalifornii s názvem Harborside Health Center.

Národní institut pro zneužívání drog (NIDA) má monopol na legálně dodávky konopí pro vědecké a výzkumné účely v USA.  NIDA je více zaměřena na studium zneužívání konopí, než potenciálních přínosů konopí. Vědecká obec v USA má proto potíže získat kvalitní vzorky konopí z trhu pro své další výzkumy. Jedinou výraznou výjimkou je výzkumný projekt zahájen na University of California v roce 2000. Centrum pro výzkum léčivého konopí zjistilo, že konopí poskytuje úlevu pro lidi, kteří trpí bolestmi v důsledku poškození nervů, HIV, mrtvice, a dalších onemocnění.

Zveřejněné důkazy, že konopí má léčivý potenciál je stále obtížnější popírat. Například, Dr. Sanjay Gupta, lékařský korespondent pro CNN, byl sám skeptikem medicínského konopí když napsal v roce 2009 článek v časopise TIME s názvem “Proč bychom měli hlasovat NE pro konopí.” Poté, co se osobně začal tomuto tématu věnovat hlouběji a sledoval výzkumy prováděné v jiných zemích, Gupta změnil svůj názor a dnes už říká:

“Byli jsme strašně systematicky zavádění proti konopí téměř 70 let. Já se vám proto omlouvám se za své přičinění v této demagogii “- to je slovo chlapa které dříve či později budou muset vyhlásit všichni, kdo dnes záměrně a úmyslně lžou svět o škodlivosti konopí resp. jeho nulovém potenciály.

V Harborside Health Center, Steve DeAngelo a jeho tým jsou si dobře vědomi, že konopí je efektivní léčba pro širokou škálu zdravotních problémů, včetně mnoha onemocnění, které postihují starší osoby. Problém však je, že senioři jsou často neinformovaný nebo špatně informováni o konopí. I proto v Harborside Health Centre přišli s programem osvěty pro seniory.

Více o této problematice mluví sám Steve DeAngelo v přiloženém videu:

Článek o konopných seniorech v USA najdete ZDE.

 

Share

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..