Konopí snižuje projevy Parkinsonovy nemoci

Parkinsonova choroba je neurodegenerativní onemocnění, které se vyznačuje tím, že zhoršuje motorické funkce a má i další projevy. Tyto motorické poruchy, jako je například třes nebo naopak tuhost, jsou způsobeny úmrtím mozkových buněk odpovědných za produkci dopaminu.

Přestože dnes je známo málo o příčině Parkinsonovy nemoci, vědci se domnívají že tato nemoc souvisí s nadbytečným obsahem železa a narušením mitochondriální dynamiky mozkových buněk. Díky posledním výzkumem se zdá, že kanabidiol CBD může pomáhat při mitochondriální degradaci mozkových buněk.

parkinsons-diseaseTHC pravděpodobně pomáhá ochraňovat mozkové buňky při jejich degradaci.

Tým výzkumníků pod vedením Dr. Camille Carrol, nedávno zveřejnil studii v časopise Journal of Neurology, který zkoumal účinky THC na Parkinsonovou chorobu. Aby se studie provedena, nejprve byly buňky vystaveny kladně nabitým, toxickým molekulám, což způsobuje neuronové buněčnou smrt neboli Parkinsonovou chorobou.

V následujícím kroku výzkumníci ošetřili poškozené buňky s

  • THC nebo
  • pioglitazon – Lék na předpis pro diabetiky (cukrovkáře) při kterém bylo zjištěno, že má neuroprotektivní účinky. Obě látky v minulosti prokázaly snížení průběhu Parkinsonovy choroby.

“Tyto výsledky naznačují, že THC může pomoci léčbě Parkinsonovy choroby více než jedním způsobem.” – Dodává Dr. Carrol

Mitochondrie produkující chemickou energie v buňce a jsou často označovány jako “buněčné elektrárny”, by měl pomoci vysvětlit, jak mitochondriální smrt způsobuje degradaci mozku.

Jak již bylo řečeno, tyto nálezy naznačují, že THC může pomoci léčbě Parkinsonovy choroby. Další studie, musí být provedeny před zahájením samotné léčby pomocí konopí, přesto je všeobecně uznávaný názor, že konopí snižuje zánět na výše popsané úrovni a zabraňuje degradaci mozkových buněk co přináší celou řadu výhod pro pacienty s Parkinsonovou chorobou.

Share

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..