Co je konopný protein?

Konopný protein se stává stále více populární po celé Evropě. S rostoucí výrobu kvalitního konopného semene, je tento produkt celoročně k dispozici, a najdete ho ve všech dobrých prodejnách zdravé výživy.

Konopný protein:

  • je kompletní protein
  • Je PH alkalický
  • je bez cukru, sodíku a bezlepkový
  • má vysoký obsah vlákniny
  • je nízko sacharidový (tzv. low carb)
  • obsahuje Omega 3 mastné kyseliny
  • má částečně protizánětlivé účinky

bio-hanfprotein-42-250gKonopný protein je vyhledávaný zejména mladými aktivními lidmi kteří jsou si vědomi jeho bohatého složení jakož i moderních dietních směrů stravování. Konopný protein je jednou z mála potravin, které obsahují všech 18 známých aminokyselin, z nichž 9 je nezbytných resp. potřebných pro správné tělesné funkce a optimální regeneraci organismu. Proto se právem nazývá superfood (SuperJídlo). Asi 65% konopného proteinu tvoří látka zvaná edestin, což je látka podobná lidským proteinem zodpovědná za zvýšení tělesné imunity. Zbývající třetina konopného proteinu se skládá z albuminu, který je hlavní složkou bílkoviny tvořící krevní plazmu.

Konopný protein je čistě rostlinný prášek jemné ořechové chuti obsahující všechny tzv. esenciální aminokyseliny, tedy ty, které nedokážou být produkovány lidským organismem a musí být dodávány v potravě. Je vhodný jak pro vegetariány a vegany, ale i pro ty, kteří trpí celiakií. Navíc konopný protein není alergen.

Konopný protein je vyroben ze semen konopí, které zůstávají po lisování semen za studena na výrobu oleje. Tzv. filtrační koláč se pak mele a prosívá na získání co nejjemnějšího prášku. Konopný protein který nabízíme může být používán jako doplněk syrové stravy pro tzv. raw food stravu ale i jako doplněk pro všechny druhy stravy a dietních programů. Často využíván je i jako doplněk stravy pro sportovce.

Potravinová vláknina obsažená v konopném proteinu je známá pro usnadnění rovnoměrného uvolňování cukru v krvi, čímž se snižuje pocit hladu. Konopný protein je proto vynikající pomocník při udržování správné tělesné hmotnosti, stejně jako udržování správné hladiny tuků v organismu. Vysoký obsah vlákniny pomáhá také hladkému vylučování, což je prospěšné pro zdravý zažívací systém vašeho těla.

Konopný protein také dodává tělu látky, které mají protizánětlivé účinky, jakož i celou řadu základních minerálních látek, a proto udržuje rovnováhu zdraví organismu co je cílem prevence proti civilizačním chorobám.

Jak užívat Konopný protein?

Jednoduše smíchat s vodou nebo jinou tekutinou jako je například rýžové, sójové nebo ovesné mléko, ovocné a zeleninové šťávy. Osladit s medem, ovocným cukrem, javorovým nebo agáve sirupem.

Smoothies, jsou také vynikající – mix konopného proteinu, ovoce nebo zeleniny, s přidáním tekutiny na zředění. Konopný protein může být přidán také do jogurtů, kaší, obilných pokrmů, omáček, pomazánek, nebo do mouky (až do 20 – 30% hmotnosti), používaných na pečení a vaření.

 

Share

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..