Konopí pomáhá proti alergiím

Konopí bylo tisíce let známé jako lidový lék pro všechny zdarma. V poslední dekádě je i díky práci vědců a výzkumníků stále častěji objevován jeho přínos pro medicínu. Na základě některých nejnovějších studií vědci prohlásili, že konopí resp. účinné látky v konopí snižují projevy alergické reakce na různé druhy alergií.

Výtažky z rostliny konopí resp. konopný extrakt, byl tradičně používanou léčbou na různé záněty a onemocnění již v počátcích 20. století!

Právě potřeba vytisknout konopí z textilního, ropného a farmaceutického průmyslu měla za následek démonizaie konopí a zejména její účinné látky THC. Cílená demagogie, lživá propaganda a užiteční idioti v důležitých funkcích dosáhli to, že od roku 1930 je konopí zakázáno. Jeho pěstování a využití bylo tak na dlouhá léta zakázáno a lidé kteří se snažili bojovat proti této demagogii byly perzekuovaným a trestání.

Nový výzkum naznačuje, že staří bylinkáři, kteří využívali konopí k léčbě různých neduhů, věděli dobře, co dělají.

Vědci nejnovější věří, že i konopné pleťové mléko, které obsahuje THC v bezpečné koncentraci může mít léčebný vliv na organismus. Tým z univerzity v Bonnu v Německu narazil na protizánětlivé účinky THC náhodou, když zkoumali receptory a fungování mozku u myší. Zvířata byla geneticky upraveny tak, aby nemohly reagovat na kanabinoidy, a to buď THC nebo jeho přírodní Endo ekvivalenty produkované v mozku.

Endokanabinoidny-system-telaStalo se něco neočekávaného, kůže kolem uší zrudla a stala se bolestivou. Vědci si ihned uvědomili co to znamená – že kanabinoidy působí jako brzda, brání imunitnímu systému dostat se mimo kontrolu a spouštět zánětlivé reakce v organismu.

Během posledních 20 let vědci věděli, že náš mozek produkuje kanabinoidy, ale nebylo jasné, proč.

Dnes víme, že kanabinoidy mají nejen psychologické účinky, ale že například ovlivňují i růst kostí. Dalším nově objeveným účinkem je tedy fakt, že kanabinoidy pomáhají regulovat stimulovat imunitní systém našeho organismu.

Němečtí vědci potvrdili své předpoklady, podáváním THC masti s obsahem kanabinoidů na kůži pozorovaných myší, které byly vystaveny různým alergenům. Profesor Thomas Tuting, člen týmu, řekl:

“Kdybychom aplikovali THC na kůži kůži těchto zvířat krátce před a po aplikaci alergenu, došlo k mnohem menší otokům a alergickým reakcím, než je obvyklé. THC se váže na receptory pro kanabinoidy (CB1 a CB2 ) a aktivuje je. Tímto způsobem tedy účinná látka THC snižuje alergickou reakci. “

Dr. Tuting zároveň řekl, že množství THC potřebného ke zmírnění alergických rekacií je příliš malé na to, aby mělo omamné účinky.

Jinou možností by bylo vyvinout lék, který by zabránil zničení tvorby přirozených endokanabinoidných látek v našem těle. Nebo tedy využívat to, co nám příroda poskytuje a co se jeví jako přirozený a účinný lék i na různé alergické reakce.

Úsměv léčí – Konopí léčí

Share

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..