Kanabinoidy jsou i v mateřském mléce!

Zakódovaný ve struktuře lidského těla, je složitý systém proteinů známých jako receptory pro kanabinoidy, které jsou speciálně vyvinuty tak, aby zpracovali resp. reagovali na kanabinoidy, jako např. THC (tetrahydrocannabinol) jeden z nejznámějších aktivních složek konopí. Jak se nedávno potvrdilo z několika významných vědeckých studií, lidské mateřské mléko přirozeně obsahuje mnoho stejných kanabinoidů nalezených v konopí, které jsou ve skutečnosti velmi důležitou složkou pro správný a zdravý rozvoj člověka.

Buněčné membrány v těle jsou samozřejmě vybaveny těmito kanabinoidního receptory, které při aktivaci prostřednictvím kanabinoidů a různých dalších výživných látek, chrání buňky proti virům, škodlivým bakteriím, rakovině a jiným nádorovým onemocněním. Navíc jak se zjistilo, lidské mateřské mléko je bohatý zdroj endokanabinoidy, specifického druhu neuromodulačných lipidů – které v podstatě učí novorozené dítě vyvinout si chuť k jídlu, potřebu jíst tím, že stimulují proces kojení.

Kdyby nebylo těchto kanabinoidů v mateřském mléce, novorozené děti by nevěděli kdy jíst, nevznikala by nutná potřeba jíst (čeho vnějším projevem je často křik dítěte které pociťuje právě tuto potřebu díky těmto látkám) – což by mohlo mít za následek vážnou podvýživu a dokonce i smrt . Věřte tomu nebo ne, je to postup podobný tomu, jako u dospělých jedinců, kteří kouří konopí a následně pociťují pocit hladu, stejně jako novorozené děti, které jsou kojené přirozeně dostávají dávky kanabinoidů, které spouštějí hlad a podporují růst a vývoj.

“Endokanabinoidy látky byly zdetekované v mateřském mléce a aktivace CB1 (kanabinoidního receptoru typu 1) se jeví jako kritická pro spuštění sacího reflexu, zřejmě aktivováním orálních-motorických svalů” říká výtah ze studie zveřejněné v roce 2004 o Endokanabinoidnom receptorovém systému, která byl zveřejněn v časopise European Journal of Pharmacology.

Studie o kanabinoidy v mateřském mléce by také mohla pomoci demystifikovat pravdu o konopí!

cannabis-titsK dispozici jsou dva typy kanabinoidních receptorů v těle – CB1 – který existuje v mozku, a CB2 – který existuje v imunitním systému, a ve zbytku těla. Každý z těchto receptorů reaguje na kanabinoidy, ať už je to z mateřského mléka u dětí, nebo z konopného oleje nebo při kouření konopí. Stále jsou to tytéž receptory a tytéž kanabinoidy látky.

To v podstatě znamená, že lidské tělo bylo postaveno pro kanabinoidy, protože tyto nutriční látky hrají kritickou roli při ochraně buňky před onemocněním, posílení imunitní funkci, chrání mozek a nervový systém, a zmírňuje bolesti a nemoci způsobující zánět, kromě dalších účinků které dnes teprve zkoumáme. A protože věda se konečně protéká v objevování, jak tento úžasný kanabinoidního systém funguje, je stigma spojené s užíváním konopí jen neštěstím této doby a tyto demagogické názory by měly být co nejdříve odstraněny.

“Zdravotní důsledky těchto nových výsledků jsou dalekosáhlé a naznačují slibnou budoucnost pro kanabinoidy v dětském lékařství” dodávají na závěr autoři studie.

V jiné studii o endokanabinoidy publikované v časopise Pharmacological Reviews již v roce 2006, vědci z laboratoře fyziologických studií z Národního institutu pro zneužívání alkoholu a alkoholismus odhalily ještě více o výhodách kanabinoidů. Ty zahrnují schopnost kanabinoidů podporovat správný metabolismus a regulaci chuti k jídlu, léčení metabolických poruch, léčbu roztroušené sklerózy, a zabraňuje neurodegenerácii.

S doslova tisíce dosud publikovaných studií se ukazuje bezpečnost a užitečnost užívání kanabinoidů resp. konopí ze kterého jsou tyto kanabinoidy extrahované. Konopí je opravdu velký nástroj pro podporu zdraví, obsahujíc látky s prakticky neomezeným potenciálem v oblasti podpory zdraví a prevence nemocí.

 

Zdroje při psaní článku:

www.naturalnews.com
www.sciencedirect.com
pharmrev.aspetjournals.org
www.whattoexpect.com
bioteaching.wordpress.com

Foto: Internet

Share

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..