Včely produkující med s THC

Je možné přirozeně dostat kanabinoidy do medu, tím že ho provedeme přes včely? Takový cíl měli dva podnikatelé ve videu níže.

Kombinace zdravotních přínosů konopí a medu do jednoho přirozeně produkovaného výrobku není tak jednoduchá. Vzhledem k tomu, že konopí neobsahuje žádný květový nektar, včely nemohou přenést kanabinoidy do medu jednoduchým přisátím ke konopí.

Řešení se přece jen našlo

Použitím speciálního sirupu jsme mohli podat do jednoho úlu 20 000 miligramů THC. Při takové vysoké úrovni THC nastala otázka zdraví včelstva – nevěděli jsme jak budou včely  reagovat. Na základě článku z roku 2001, který nás ujistil že včely kvůli nedostatku receptorů CB nebudou schopny absorbovat THC, jsme se rozhodli to zkusit. Všechny kanabinoidy by měly teoreticky procházet přes včely a do jejich medu.

Zakoupili jsme 4 úly. Včelař byl z tohoto experimentu nervózní a bál se o včelstva. Nakonec vybral nejmenší a nejslabší úl. Testovací úl byl krmen našim speciálním sirupem, zatímco ostatní tři úly byly krmeny obyčejným sirupem.

Nejen, že zkušební úl přežil “speciální sirup” – vykvetl. Jeho produkce medu přežila a byl to první úl, který vyplnil svou krabičku a stal se jediným úlem ze čtyř, který vytvořil novou královnu.

Andy výsledný med otestoval v Sequoia Analytical Labs a jedna unce (cca 28 gramů) produktu “úžasné ochutnávky” obsahovala 16,29 miligramů THC, / 2,92 miligramu CBD a / 3,12 miligramu CBN. Tyto výsledky ukázaly že tato metoda dosažena spoluprací vědy a práce včel opravdu funguje. Včely dokaží produkovat med s obsahem kanabinoidů.

Share

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..