THC pomáhá při transplantaci orgánů

Nová studie ukazuje, že Δ9-Tetrahydrocannabinol může pomáhat při transplantaci orgánů.

Podle článku v časopise The Journal of leukocyty Biology zveřejněného v září 2015, vědci z University of South Carolina zjistili, že THC, hlavní psychoaktivní složka konopí, by mohly pomáhat zabránit lidskému organismu odmítat transplantované orgány.

Zatímco někteří vědci tvrdí že je nutný další výzkum, tato studie ukazuje, že THC by mohlo poskytnout užitečný prostředek, zejména u těch pacientů, u kterých transplantované orgány nemají zcela perfektní shodu dárce a příjemce.

“Jsme rádi, že můžeme demonstrovat poprvé, že kanabinoidy receptory hrají důležitou roli v prodloužení odmítnutí cizího štěpu tím, že potlačí imunitní reakci u příjemce,” poznamenal Dr. Mitzi Nagarkatti, z University of South Carolina School of Medicine.

“Toto nám otevírá novou oblast výzkumu, která by měla vést k lepšímu pochopení odmítání transplantovaných orgánů jakož i další léčbu zánětů souvisejících s odmítáním transplantovaných orgánů” dodává Dr. Mitzi Nagarkatti.

Pro svůj výzkum, Dr. Nagarkatti a jeho kolegové vybrali dvě sady laboratorních myší, které se geneticky lišily a transplantovali kůži z jedné myši na druhou. Všechny testované myši pro tuto studii přijali geneticky nevhodnou kůži, jedné skupině bylo podáváno placebo, druhé skupině bylo podáváno THC. Vědci zaznamenali snížení odmítání kožních štěpů u myší kterým bylo podáváno THC oproti myším kterým THC podávané nebylo.

Podle Johna Wherryho, zástupce šéfredaktora časopisu Journal of leukocyty “Stále více a více výzkumů potvrzuje blahodárné účinky látek obsažených v konopí, ale hlavním úkolem stále zůstává identifikovat molekulární dráhy kterými tyto látky fungují” Wherry dále vysvětluje, “tyto nové studie ukazují důležitou roli kanabinoidních receptorů jako nástroje na další nové metody léčby onemocnění které dnes známe jako obtížně léčitelné “

Share

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..