Konopí vs Celiakie

Celiakie, jako onemocnění, může být zhoubná pro ty, kteří ji trpí, ale nejnovější důkazy naznačují, že existuje přírodní bylinný prostředek, který může zmírnit či dokonce léčit tuto nemoc – konopí.

Lidé trpící celiakií trpí autoimunitními příznaky v tenkém střevě po konzumaci lepku, což může vést k bolesti a neschopnosti pohlcovat živiny v dlouhodobém horizontu. Neléčená celiakie může přejít až na diabetes, roztroušenou sklerózu nebo rakovinu.

Glutamin/glutén je v západní stravě všudypřítomnou látkou a jeho stopové prvky jsou obsaženy téměř ve všech polotovarech. Dokonce i malé dávky glutaminu mohou vést k dlouhodobému poškození těla. Naštěstí konopí může pomoci.

Studie publikovaná v programu PLOS One naznačuje, že konopí může hrát klíčovou roli v léčbě celiakie. Studie provedená výzkumnými pracovníky na univerzitě Teramo v Itálii sledovala intestinální biopsie od pacientů s celiakií a také monitorovala cannabinoidní receptory ve střevě, které hrají roli při kontrole zánětu a dysfunkce peristaltiky střev. Výsledky ukázaly výrazně aktivnější receptory u lidí s aktivní kanabinoidní terapií než ti, kteří podstoupili pouze klasickou “bezlepkovou dietu”.

Nepotvrzené zprávy pacientů potvrzují zjištění této studie. Někteří pacienti jsou dokonce přesvědčeni a subjektivně tvrdí, že konopí pomohlo zcela vyléčit celiakii.

“Po šesti měsících léčby jsem skoro necítil onemocnění,” napsal Matthew Distefano pro portál Reset. “Doufal jsem, že se zbavím svých přetrvávajících příznaků. Kromě endoskopických výsledků jsem měl diagnostikovanou anemii. Po 6 měsících používání konopí zmizely tyto problémy. V podstatě jsem vyléčen. “

Dospělí uživatelé doporučují specifické odrůdy konopí k léčbě trávicích problémů, jako je celiakie, protože pomáhají uvolnit svaly. Na základě dostupných poznatků doporučujeme zejména odrůdy jako jsou Blackberry, Black Domina, Bluberry, Chemo, G13, Purple Kush, Ultimate Indica, Santa Maria nebo Super Silver Haze.

V Kalifornii mají lékaři možnost předepisovat konopí na jakoukoli diagnózu, pokud si lékař myslí, že to pomůže. Celiakii trpící dívka Jessica Deno poznamenala na svém blogu, že celiakie jako nemoc je diagnostikována různě, co komplikace samotnou léčbu.

“Konopí ochlazuje střevo” a tedy zpomaluje svalové kontrakce, které přenášejí potravu žaludkem a střevem, a snižuje sekreci tekutin do střev spojených s průjmem (jedním z nejzávažnějších příznaků onemocnění). “Konopí také řídí svalové křeče spojené s průjmem, a také zvyšuje chuť k jídlu a může vyvážit neúčinnost schopnosti celiaka absorbovat živiny z jídla, které konzumujete.”

 

Share

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..