Co je THCV? (tetrahydrocannabivarin)

Jak již název naznačuje, tetrahydrokanabivarin (THCV) je velmi podobný nejznámějšímu kanabinoidu současnosti – tetrahydrokanabinolu (THC). THCV je jako bratranec propyl kanabinoidu. Jejich chemická struktura je téměř identická, ale proces jejich tvorby je odlišný.

Na rozdíl od THC, kanabidiolu (CBD), a Cannabichromenu (CBC), THCV nevzniká pomocí štěpení kyseliny cannabigerolic (CBGA).

Jakmile je vytvořen CBGVA, proces pokračuje dál. CBGVA se dále člení na tetrahydrokanabivarin karboxyl (THCVA). V tomto bodě THCVA lze tepelnou dekarboxylací nebo UV zářením změnit na THCV.

Přínos THCV

Vztah mezi THC a THCV je zřejmý zejména v účincích. Přestože oba kanabinoidy působí na stejné receptory, dělají to odlišným způsobem. THCV je vlastně antagonista receptorů CB1 a CB2 a je zkoumán pro jeho využití jako inhibitor chuti k jídlu.

Vědci už našli a prozkoumali vztah mezi endokanabinoidmi a chutí k jídlu. Na základě těchto zjištění, se zajímají o možnost využívat THCV i v léčbě obezity. Předpokládá se, že blokuje receptory které “produkují” pocit radosti který je zaznamenáván při jídle.

Nejen, že THCV vám pomůže vejít se do nového oblečení, ale má také proti křečové vlastnosti. Některé studie také naznačují, že THCV zvyšuje práh citlivosti pro epileptické záchvaty v důsledku čehož se snižuje počet záchvatů u nemocných lidí.

Odrůdy s vysokým obsahem THCV jsou euforické

Přestože tetrhydrocannabivarin (THCV) nemá vliv na stejné receptory v mozku jako THC, účinky jsou podobné. THCV je psychoaktivní, ale způsobuje spíše lehké psychedelické stavy, s více-méně čistým stavem mysli. Také i účinky THCV jsou rychlejší a rychlejší odezní, což podle některých uživatelů představuje skvělý způsob tzv. “Hitter Quiteria – rychlé šluky”. Výzkumy také naznačují, že účinky THC by měly rychleji ustoupit v případě přítomnosti THCV v konopí.

V současnosti se už hledají vhodné odrůdy konopí s vysokým obsahem THCV. Nejvíce potentní se v tomto směru jeví africké odrůdy sativa jako například Durban Poison nebo Malawi. Některé Seedbanky se již začaly soustřeďovat na odrůdy s vysokým obsahem THCV jako například TGA Genetics a jejich odrůda “Jack Ripper” prokazuje vysoké obsahy THCV.

 

Share

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..